TARPTAUTINĖ EDUKACINĖ PARODA ,,LEISKITE MAN BŪTI SAVIMI…ANOS FRANK GYVENIMO ISTORIJA“

,,Leiskite man būti savimi … – Anos Frank gyvenimo istrorija” – tarptautinė edukacinė paroda, kurią sukūrė Anos Frank Namų organizacija Amsterdame. Paroda skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai.

Kilnojamoji paroda sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji skirta Anos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno- Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m.) – pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitę supusį pasaulį – Hitlerio iškilimą, II pasaulinį karą, žydų persekiojimą. Antroji dalis susieja Anos Frank istoriją su šiandienos aktualijomis – pasakojamos šiuolaikinių jaunuolių istorijos, atskleidžiama, kaip paaugliai suvokia patys save, kaip juos mato ir vertina kiti, kokios žmogaus teisių temos aktualiausios jaunam žmogui.

Kovo 2-3 d. vyko mokinių grupei mokymai. Po mokymų mokiniai taps parodos gidais ir ves užsiėmimus gimnazijos bendruomenei pasakodami Anos Frank istoriją ir keldami diskusijas apie žmogaus teisių aktualija šiandien.