MOKYTOJOS RITA BAKŠIENĖ IR AGNĖ AVIŽIENIENĖ DALIJASI GERĄJA PATIRTIMI

Balandžio 25–27 dienomis Plungėje vyko XXX nacionalinė mokslinė – praktinė konferencija – seminaras „Gamtamokslinis ugdymas bendrojo ugdymo mokykloje – 2024“. Konferencijoje dalyvavo profesoriai iš Taivano, Čekijos, savo patirtimi dalijosi mokslininkai iš Pietų Afrikos, Danijos, taip pat Vilniaus, Klaipėdos universitetų, Kauno kolegijos bei kitų miestų darželių, pradinių mokyklų, progimnazijų ir gimnazijų  gamtos mokslų mokytojai. Konferencijoje mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita Bakšienė skaitė pranešimą „Pradinių klasių mokinių ir gamtos santykiai kaip gamtamokslinio ugdymo objektas“, kuriame dalinosi savo patirtimi, pasakojo, kaip dirba su pirmokais gamtos pamokų metu, kokias praktines veiklas atlieka, ir pateikė daug idėjų, kaip gamtos pamokas padaryti įdomesnes, praktiškesnes, priimtinas ne tik pirmokams.
Pranešimą „Grupinės dinamikos taikymas gamtos mokslų ir biologijos pamokose“ skaitė biologijos mokytoja metodininkė Agnė Avižienienė, kuri pristatė aktyvų metodą – darbą grupėse naudojant magnetines piešimo lentas. Šis metodas motyvuoja mokinius, leidžia suklydus pasitaisyti, mokiniai dirbdami mokosi vieni iš kitų, ugdomas kūrybiškumas, galimybė diferencijuoti darbą ir pritaikyti užduotis skirtingų gebėjimų mokiniams.