IŠVYKA Į PRAHĄ

2023-05-23/26 Trakų Vokės gimnazijos 7-11 kl. mokiniai kartu su mokytojom Irina Dobrovolskaite bei Jolanta Chludokiene vyko į Vieną bei Praha. Kelionės metu mokiniai aplankė gražiausias miestų vietas. Vieną – Austrijos sostinė nuo seno garsėja kaip Habsburgų dinastijos rezidencija. Būtent Habsburgų dėka miestas kadaise išaugo į vieną žaviausių Europos kultūros ir politikos centrų. Šiandien miesto svečius žavi architektūriniai sprendimai – ne be reikalo Vienos senamiestis puikuojasi UNESCO Pasaulio paveldo sąraše! O kur dar Bethovenas, Mocartas… ir „Muzikos miesto“ titulas garantuotas! Štai priežastys, kodėl Viena yra viena mėgstamiausių turistų vietų pasaulyje. Ekskursija po senamiestį pėsčiomis: Marijos Teresės aikštė, Hofburgas – didingas Habsburgų dinastijos rūmų kompleksas, liudijantis svarbiausius senosios ir XX a. Austrijos bei Europos įvykius; Maro kolona – paminklas 75 tūkstančiams maro aukų; gotikos šedevras – Šv. Stepono katedra, tapusi svarbiausiu miesto simboliu; garsioji Vienos opera; paminklas genialiajam Mocartui – viena iš pagrindinių kompozitoriaus pagerbimo vietų.
Praha – Bohemijos karalių miestas ir Čekijos sostinė. Įspūdinga vieta! Kažkas yra dingtelėjęs mintį, kad jei į dangų veda laiptai, tai Prahoje į dangų pakilti jie patys trumpiausi! Ir iš tikrųjų, Prahoje justi kažkokia keista, širdžiai miela ir maloni aura. Prie to tikrai prisideda ypatingi objektai, kone 600 metų statyta Šv. Vito katedra, karalių rūmai, „auksinė gatvelė“, žaislų muziejus – didžiausias Miuncheno žaislų muziejaus filialas – virš 5000 žaislų, Karolio tiltas, senamiesčio rotušė ir skveras, parako bokštas bei ekskursiją laiveliu Vltavos upe.