UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ 2022

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!

2022 – 03 – 01 d. gimnazijos stadione vyko žiemos šventė – Užgavėnės. Tai žiemos virsmo į pavasarį šventė, žiemos palydos ir pavasario žadinima. Linksma ir triukšminga šventė, kuri visada vyksta antradienį, švenčiama likus 7 savaitėms iki Šv. Velykų. Šia švente prasideda priešvelykinio susitelkimo metas – Gavėnia. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, nes kitą dieną prasideda pasninkas. Persirengėliai visada per Užgavėnes krėsdavo pokštus, dainuodavo. Kaukės bei persirenginėjimas – vienas iš pagrindinių šventės atributų. Mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai, priešmokyklinukai, ikimokyklinukai, bendradarbiaujantys svečiai iš Trakų Vokės lopšelio – darželio ir panorėję prisijungti 5 klasių mokiniai žaismingai įsitraukė į šventės sūkurį. Šventėje skambėjo tradicinė muzika, dainos, o kojos trypė folklorinius ratelius bei šokius. Pradinių klasių mokinių eiseną aplink stadioną vainikavo pačios įspūdingiausios kaukės rinkimai. Kiekvienoje klasėje ieškojome originaliausių kaukių: mitinių būtybių, gyvulių, žvėrių ir paukščių. Svarbi ir Kanapinio bei Lašininio dvikova. Pasistumdžius, pasigrūmus laimėjo Kanapinis, o su juo visų išsiilgtas pavasaris. Šventę organizavo ir vedė Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos pedagogai: šokių mokytoja Jūratė Tomkuvienė, muzikos mokytoja Rita Radzevičienė, pradinių klasių  mokytoja Rasa Kasperavičiūtė, fizinio ugdymo mokytojas Kęstutis Bačkis, gimnazijos abiturientas Dovydas Štrupaitis, auklėtojos: D. Kanaševičienė, O. Mazgelienė, D. Matusevičienė ir Trakų Vokės lopšelio – darželio  auklėtoja V. Mikėnienė.