PROJEKTAS „UŽGAVĖNĖS“

2021 m. vasario 8 – 23 dienomis Vilniaus Trakų Vokės gimnazijoje vyko 1 – 4 klasių mokinių integruotas projektas, skirtas paminėti ir atšvęsti vieną linksmiausių žiemos švenčių – Užgavėnes. Ši šventė simbolizuoja žiemos išvarymą, norą greičiau pasikviesti pavasarį. Taip pat ji žymi paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Užgavėnių šventė mokykloje vyko nuotoliniu būdu visiems susirinkus prie kompiuterių ekranų. Kiekvienos klasės mokiniai pasistengė pasigaminti kuo originalesnę ar baisesnę kaukę, pasigaminti gardžiausių vaišių, kad pilvai plyštų nuo sotumo. Šokome, trypėme prie įsivaizduojamo laužo, dainavome Užgavėnių dainas. Teko ir muzikinį instrumentą pasigaminti, kad žiema labiau išsigąstų ir pabėgtų nuo mūsų triukšmo, ritminių skanduočių bei šaukinių. Žiūrėjome filmuotą dokumentiką apie tai, kaip seniau žmonės švęsdavo šią šventę. Su mokytojomis Jūrate Tomkuviene, Rita Radževičiene, Aiste Vaikšnoriene, Rasa Damijonaitiene ir Ieva Valiukienėne vaikams ir sau palinkėjome gero ir linksmo pavasario.