Penktokų krikštynos

Mūsų gimnazijoje yra šauni tradicija– „Penktokų krikštynos“. Ši tradicija simbolizuoja buvusių pradinukų šventinimą į pagrindinę mokymosi pakopą. Krikštynas visuomet organizuoja  6 klasių mokiniai. Šeštokai krikštynoms pradėjo ruoštis rugsėjo pabaigoje. Mokiniai galvojo, kaip įdomiai ir įsimintinai pažymėti šią šventę.

Išaušo 2015 metų spalio 23 dienos rytas. Penktokų krikštynų šventė prasidėjo klasės auklėtojos sutikimu: ryte penktokų auklėtoja buvo gražiai pasveikinta ir jai prisegtas ženkliukas su užrašu „VIP 5“, jis reiškė – ypatingas penktos klasės asmuo. Baigiantis 5- tai pamokai, į klasę sugužėjo šeštokai. Jie pasisveikino ir paaiškino, kokiu tikslu susirinko. Prasidėjo krikšto apeigos. Visi penktokai buvo pažymėti, uždedant spaudus ant kaktos, ir nuvesdinti į pradinių klasių korpusą (I aukštas). Vedėjai- šeštokai Polina ir Šarūnas pradėjo oficialią krikštynų dalį:

Polina: Rugsėjo pirmąją, perlipę pradinių klasių slenkstį, prisijungėte prie didžiųjų mūsų gimnazijos mokinių.

Šarūnas: Pirmąjį mėnesį jums buvo leista apsiprasti, susipažinti su gimnazijos kabinetais.

Polina: Mes, šeštokai,vyresnieji jūsų draugai, stebėjome, kaip jums sekasi.

Šarūnas: Matėme, kad esate pasimetę, triukšmingi, nežinantys, kaip reikia elgtis tarp vyresniųjų.

Polina: Taigi, kad tinkamai įsilietumėte į vyresniųjų brolių ir sesių draugiją, jaustumėtės saugūs, geriau pažintumėte vieni kitus…

Šarūnas: Mes nutarėme jums padėti.

Polina: Tačiau prieš tai teks išlaikyti „Krikšto“ išbandymą.

Šarūnas:  Krikštynos – mūsų gimnazijos tradicija, kurios metu jūs sužinosite visas taisykles, įsipareigosite, pasižadėsite visuomet jų laikytis.

Polina:  Su Krikštu jūs tapsite pilnateisiai Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos nariai.

 Toliau Andrius, Emilija, Laura, Aida penktokus lydėjo į „Grožio ir meilės “ šalį. Joje ore tvyrojo gražūs, malonūs, mieli žodžiai. Penktokams  reikėjo kuo daugiau jų prisirinkti ir surašyti į lapą. Mokiniai su šia užduotimi susidorojo puikiai. Jiems pavyko surinkti ir surašyti daugybę gražių, mandagių, malonių žodžių.

Mokiniai buvo suskirstyti į grupeles. Milda, Jonė, Gabija  grupeles kvietėsi į „Baisybių kambarį“. Čia reikėjo užpūsti žvakę (garsiai šaukiant, leidžiant įvairius garsus ir kt.). Pasigirdo įvairūs šauksmai, riksmai. Stovėję už durų, sukluso ir ėmė nerimauti. Kai kurie penktokėliai, akivaizdžiai matėsi, ėmė baimintis. Kai visos grupelės pabuvojo „Baisybių kambaryje“, vėl pasirodė vedėjai  Polina ir Šarūnas. Jie pasakė, kad penktokai užduotis atliko. Dabar reikia išsiaiškinti, ar klasės auklėtoja geba valdyti tokią gausią klasę.

Užduotis klasės auklėtojai (Klasės valdymo testas) buvo duota su tikslu įsitikinti, ar auklėtoja sugebės su savo penktokais žaisti žaidimą „Traukinukas“. Auklėtoja atsistojo į penktokų voros galą ir užmerktomis akimis, uždėtomis rankomis ant pečių priekyje stovinčiam mokiniui  penktokus turėjo nuvesti per pirmą aukštą, apeinant  visas pasitaikančias kelyje kliūtis. Auklėtoja ir klasė su užduotimi susidorojo. Artėjant krikštynų ceremonijai į pabaigą, šeštokai savo draugams (penktokams) užrišo pačių pagamintas „DRAUGYSTĖS APYRANKES“.

Liko pagrindinis krikštynų momentas – Priesaika.Visi penktokai buvo išrikiuoti ir sakė priesaikos žodžius.  Po priesaikos  penktokams įteikti „Krikšto pažymėjimai“.

Šventė, skirta penktokams, baigėsi. Mokiniai klegėdami, dalindamiesi įspūdžiais su gera nuotaika išskubėjo namo.