Susitikimas su Seimo nariu Eligijumi Masiuliu

       Spalio 24 d., Lietuvos Konstitucijos dienos išvakarėse, mūsų mokykloje viešėjo LR Seimo narys E. Masiulis, kuris vedė pilietiškumo pamoką 11-12 klasių mokiniams. Renginį organizavo ir pamokoje dalyvavo: geografijos mokytoja metodininkė Rita Balčiūnienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliam švietimui, istorijos mokytoja metodininkė Reda Našliūnienė. Pamokoje taip pat dalyvavo istorijos vyr. mokytoja Janina Urbonavičienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Danutė Drumžlienė.

    Pamokos pradžioje Seimo narys prisistatė, paminėjo esamas ir praeitoje LR Seimo kadencijoje eitas pareigas, papasakojo apie savo šeimą. E. Masiulis kalbėjo apie LR Konstituciją, pabrėžė, kokia ji yra svarbi visiems valstybės piliečiams, papasakojo apie lyderystę ir jaunimo galimybes Lietuvoje, pasaulyje, pasidžiaugė, kad nors ir esame maža valstybė, bet sugebame garsinti savo šalį visame pasaulyje įvairiais pasiekimais, beje, ne tik sporto, bet ir įvairiose kitose srityse, kaip antai: turime sparčiausią internetinį ryšį pasaulyje, ko nesugebėjo įgyvendinti net patys japonai, esame 3 vietoje Europoje pagal mobiliųjų telefonų naudojimą, nors tai kai kam gali atrodyti ir nelabai gerai, nes nedaug laiko skiriame bendravimui gyvai, bet, kita vertus, esame imlūs naujoms technologijoms. Seimo narys akcentavo kiekvieno iš mūsų pilietiškumą, pradedant nuo savo artimiausios aplinkos. E. Masiulis pabrėžė, kad kiekvienas turime turėti svajonę, tikslą ir jo siekti, nors tai gali ir užsitęsti ilgesniam laikui, nei yra planuojama. Pamokos pabaigoje mokiniai uždavė klausimus, į kuriuos Seimo narys mielai atsakė:

1. Kuo svarbus Lietuvai ES pirmininkavimas?
Pirmininkavimas ES svarbus 3 aspektais:
• Lietuva įgauna didesnį žinomumą, tai daro įtaką net ir turizmui.
• Pirmininkaudama Lietuva turi galimybę užsitarnauti autoritetą kitų valstybių atžvilgiu.
• Tai yra Lietuvos valstybės pripažinimas.
2. Kokie dar vyksta renginiai pirmininkavimo metu be susitikimų?
• Įvairūs priėmimai restoranuose (juokauja) J J J
• Yra galimybė tobulinti savo žinias ir gebėjimus Briuselio institucijose ir t.t. (pvz., Lietuva kuria įstatymus Serbijai transporto srityje).
• Lietuva išsikovojo būti nenuolatine JTO nare 2014-2015 m.
3. Ar siūlytų tokį patį darbą savo vaikams, kaip dirba dabar pats?
• Specialiai nesiūlytų, bet jei taip atsitiktų, kad dirbtų tokį darbą, tuomet palaikytų tokį apsisprendimą ir pasidalintų savo patirtimi.
4. Kaip toliau klostysis Venskienės likimas ir kaip Seimo narys vertina tokią situaciją?
• Tai tikrai yra demoralizuojantis pavyzdys. Seimo narį atleisti nėra taip paprasta kaip eilinį, pavyzdžiui, fabriko darbininką, turi būti inicijuojama apkalta.
5. Ar kels savo kandidatūrą į prezidento postą 2014 m.?
• Tikrai ne, nes amžiaus cenzas to neleidžia J
6. Kurioje aukštojoje mokykloje siūlytų mokytis politikos mokslų?
• Kauno Vytauto Didžiojo universitete ir VU tarptautinių santykių institute.
7. Kas paskatino būti politiku? Galbūt tėvai?
• Ne, tikrai ne tėvai, mama buvo lietuvių kalbos mokytoja, o tėvas – jūreivis. Tiesiog atgimimo banga, nauji iššūkiai Lietuvai tapus laisva valstybe, neabejingumas savo tautai ir valstybei, noras savo sugebėjimais prisidėti prie valstybės puoselėjimo.

Po pilietiškumo pamokos svečias bendravo su mokyklos administracija, Mokyklos tarybos pirmininke Renata Kazlauskiene bei kitais Mokyklos tarybos nariais.

Geografijos mokytoja metodininkė Rita Balčiūnienė

Išvykos ir susitikimai