VASARIO 16 – OJI 3A KLASĖJE

Artėjant  vasario 16 –osios šventei, 3 a klasės mokiniai kartu su mokytoja Inga Baubliene  visą savaitę ruošėsi ją paminėti. Pirmiausia, pasitelkė savo kūrybiškumą ir pasigamino marškinėlius su Lietuvos vėliavos spalvomis. Po to visi draugiškai vyko į Signatarų namus, kuriuose  išgirdo pasakojimą apie daktarą Joną Basanavičių, kuris pirmininkavęs Lietuvos Tarybos posėdžiui, kuriame buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas. Gidas papasakojo apie Vasario 16-osios Akto pasirašymo aplinkybes, kaip įvykiai klostėsi pasirašymo dieną. Taip pat mokiniai apsilankė Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje, kartu išnagrinėjo laikraščio „Lietuvos aidas“ 1918 m. vasario 19 d. numerio, kuriame buvo paskelbtas Vasario 16-osios Aktas, pirmąjį puslapį. Taip pat mokiniai sužinojo, kad vasario 1 d. į Vilniuje esančius Signatarų namus sugrįžo prof. Liudo Mažylio rastas istorinis dokumentas – 1918 metų vasario 16 dienos nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Istorinį dokumentą mokiniai pamatė tose pačiose Signatarų namų patalpose, kuriose jis ir buvo pasirašytas. Taigi, mūsų pilietiškumo dvasia  tikrai neblės, jei vėliavas kelsime ne tik prie savo namų, o ir savo bei savo vaikų širdyse.