IŠVYKA Į MODERNAUS MENO MUZIEJŲ

Spalio 11 dieną 8- ų klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Inga Orencaite ir dailės mokytoja Aušra Venskutoniene lankėsi MO muziejuje – modernaus meno muziejuje Vilniuje. Mokiniai ir mokytojos dalyvavo integruotoje literatūros ir dailės pamokoje „Kaip kuriamas charakteris tekste ir paveiksle“. Mokiniai pirmoje užsiėmimo dalyje skaitė ir analizavo Vandos Juknaitės knygos „Išsiduosi. Balsu“ ištraukas, kurių centre – vienaip ar kitaip apibūdintas veikėjas, aptartas skirtingų charakterių kūrimo būdus. Dominuojantis šios užsiėmimo dalies metodas – teksto analizė. Kitoje dalyje moksleiviai, pasitelkę teatrinius personažo kūrimo metodus, ieškojo išskirtinių charakterio išraiškos detalių kūno kalboje arba savarankiškai grupėmis analizavo tekstų fragmentus. Vėliau atliko kūrybinio rašymo užduotis- patys kūrė dialogus, darbus pristatė grupėmis. Pamoka baigiama refleksija. Užsiėmimas naudingas besimokantiems teksto analizės, interpretacijos, kūrybinio rašymo, charakterių pristatymų tapyboje. Mokiniai ne tik atliko užduotis, bet ir apsilankė šiuo metu Mo muziejuje eksponuojamoje parodoje „Rūšių atsiradimas. 90- ųjų DNR“. Šioje parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Mokiniai su mokytojomis žiūrėjo videofilmus, instaliacijas, performansus, domėjosi tapyba.