PROJEKTAS ,,ŽEMAITIJOS GROŽIS ŽMOGAUS ŽVILGSNIU”

2019 m. rugsėjo 26-28 dienomis 37 I-IV gimnazijos klasių mokiniai ir mokytojos Agnė Avižienienė, Renata Kazlauskienė, Irina Uždavinienė dalyvavo projekte ,,Žemaitijos grožis žmogaus žvilgsniu‘‘ ir vyko į Žemaitijos nacionalinį parką.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su Žemaitijos nacionaliniu parku, saugomais objektais, diegti aplinkosaugines idėjas bei puoselėti kelionių vertybes lankant mūsų valstybės išskirtines vietas, susijusias su garbinga, sena ir naujai kuriama istorija. Projektas skirtas supažindinti Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokinius su Žemaitijos nacionalinio parko apylinkėmis, minint 2019  – Žemaitijos metus ir pasaulinę turizmo dieną.  Projektą rengė mokytoja Agnė Avižienienė, kuri dalinį finansavimą – 1200 eurų – transporto nuomai gavo iš Vilniaus miesto savivaldybės.

Projekto metu mokiniai aplankė Platelių dvaro sodybą, Dvaro svirne apžiūrėjo Užgavėnių kaukių ekspoziciją, susipažino su žemaičių papročiais švenčiant Užgavėnes. Susipažino su Platelių istorija ir aplankė informacinį centrą, apžiūrėjo ten augantį storiausią Lietuvos uosį – gamtos paminklą, pakilo į apžvalgos aikštelę, iš kur visu grožiu atsiveria salomis, pusiasaliais garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės,  aplankė šaltojo karo muziejų, kuriame buvo vedama įsimintina istorijos pamoka apie vykusį šaltąjį karą. Pakeliui aplankėme Plungės Oginskių dvaro sodybos ansamblį. Kitą dieną mokiniai su mokytojomis lankėsi Ventės rago Paukščių žiedavimo stotyje ir muziejuje, kuriame išklausė paskaitą apie paukščių migraciją, žiedavimo istoriją ir stebėjo paukščių žiedavimą. Po pietų visi plaukė laivu po Nemuno deltą ir dalyvavo edukacinėje programoje. Trečią dieną, keliaudami link namų panemune, mokiniai  aplankė visas pilis: Panemunės pilį, Raudonės, Raudondvario dvarą, kuriame buvo eksponuojami Salvadoro Dali darbai bei Kauno pilį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *