MOKSLO FESTIVALIS „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ“

Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos III ir IV klasių mokinių grupė kartu su chemijos mokytoja Ina Razmislevičiene ir biologijos mokytoja Agne Avižieniene dalyvavo kasmetiniame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“. Šiemet mokiniai vyko į VGTU Aplinkos inžinerijos fakultetą. Renginio metu aplankė tris aplinkosaugos laboratorijas. Mokiniai išmatavo kvapo koncentraciją su vieninteliu Lietuvoje kvapo nustatymo prietaisu – olfaktometru, triukšmo slopinimo kameroje išbandė triukšmo matavimo prietaisus, iš arti pamatė kuriamas oro valymo ir bioskaidžių atliekų tvarkymo technologijas. Buvo demonstruojami elektrostatiniai oro valymo filtrai, oro valymo biofiltrai, daugiakanalis ciklonas, adsorbcinis oro valymo filtras, mažų gabaritų bioreaktoriai. Taip pat nustatė, kokio dydžio elektromagnetinę spinduliuotę skleidžia mobilieji telefonai.