Šių metų lapkričio 26 dieną, pirmadienį, pagaliau 5 a klasės mokiniai sulaukė savo krikštynų. Jų krikštynų data buvo kruopščiai slepiama. Paslaptyje buvo ir pačio renginio eiga. Krikštynų organizatoriai – 6 a klasės mokiniai. Šeštokai visą savaitę kūrė scenarijų, darė priemones, kad renginys būtų kuo įdomesnis, linksmesnis, prasmiškesnis.
Šventė prasidėjo vos nuskambėjus skambučiui pirmai pamokai: į darbą jau spėjusius įnikti penktokus sutrukdė šeštokai. Penktokai buvo informuoti, kad nuo šiandien jie bus priimti į Trakų Vokės vid.mokyklos gentį ir todėl jiems dabar yra suteikiami indėniški vardai- prisegė korteles su vardais Katinėlis, Tigras, Banginis, Erelis ir kt. Jas turį nešioti iki šeštosios pamokos pradžios – krikšto ceremonijos tęsinio. Pertraukos ir pamokos penktokams slinko linksmai – vis kas nors šyptelėdavo pamatęs klasės draugo krikšto vardą.
Penktos pamokos pabaigoje į klasę atėjusi auklėtoja pakvietė vieną penktoką išeiti už durų, o ten stovėjo šeštokai su raiščiais, kad užrištų „nekrikštui“ akis. Šis užrištomis akimis buvo atvestas į aktų salę ir pasodintas. Akių nebuvo galima atsirišti tol, kol nebuvo atvesti visi penktokai. Atrišus akis penktokai pamatė viduryje sėdintį indėnų vadą. Indėnų vadas pasveikino visus atėjusius ir perspėjo, kad jų laukia daug išbandymų, todėl, kad būtų stiprūs ir sveiki, penktokai turėjo suvalgyti po keptos duonos riekelę su česnaku. Tada penktokų laukė kūrybiškumo, draugiškumo, žinių patikros užduotys. Šeštokams pritarus, kad visi penktokai yra verti būti priimti į gentį, indėnų vadas skaitė priesaiką, o visi dalyvaujantys ją kartojo. Po priesaikos žodžių visi penktokai turėjo suvalgyti po griežinėlį citrinos, „kad paskutinį kartą būtų susiraukę mokykloje“ ir pasirašyti po priesaika. Renginio pabaigoje – krikšto suteikimas: kiekvienas krikštatėvis pakrikštijo (guašu kaktoje pažymėjo) savo krikšto vaikus kokiais nors indėniškais ženklais ir paaiškino šių ženklų reikšmę, bei padovanojo „Sapnų gaudykles“, kad jos gaudytų blogus sapnus. Pagaliau, po ilgų išbandymų, penktokai tapo pilnateisiais vyresniųjų klasių mokiniais.
5a klasės auklėtoja Diana Šaulinskienė