Košės diena

 

Trakų Vokės gimnazijos pradinukai   dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovės UAB „Malsena Plius“ organizuotoje pasaulinės „Košės dienos“ akcijoje. Šios dienos tikslas – skatinti mokinius sveikai maitintis, susipažinti su košių bei pusryčių nauda žmogaus organizmui.

 Spalio 9-osios rytą pradinukai  pamokas pradėjo netradiciškai. Mokinukai sėdo ne prie knygų, o prie savo stalų, kur visų laukė  avižinės košės indeliai. Pradinukams košė labai patiko. Visi  džiaugėmės gautomis knygelėmis, kuriose buvo smagių  užduočių bei patarimų apie sveiką gyvenimo būdą.

Košė – sveika, maistinga ir naudinga. Košė – puikus vitaminų, mineralų, angliavandenių ir energijos šaltinis. Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje vaikai valgo per mažai grūdinių produktų, vaisių, daržovių, dažnas mokinukas apskritai nevalgo pusryčių. Paklausus mūsų pradinukų, ar jie valgo pusryčius, dauguma atsakė taip, bet košę valgo retai, tačiau yra tokių vaikų, kurie pusryčių nevalgo visai. Mokiniams priminėme sveiko maisto piramidę bei sveikos mitybos principus, taisykles.