ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKOS SAVAITĖ

Lapkričio 13-19 d. Trakų Vokės gimnazijos priešmokyklinukai  ir pradinukai  aktyviai dalyvavo 21 Šiaurės šalių bibliotekos savaitėje. Šiais metais renginio organizatoriai kvietė vaikus pakeliauti po Šiaurės šalių salas.

Pradinukų mokytojos su mokiniais ir pavaduotoja Diana Lukštaraupiene iškilmingai atidarė renginį ir pakėlė vėliavą ant didelio senovinio laivo. Šis tradicinis renginys visada ugdytiniams sukelia daug teigiamų emocijų. Mokiniai prie žvakių šviesos susipažino su suomių autoriaus Mauri Kunnas knyga „Lobių sala“. Antradienį nuotaiką kėlė švedų-suomių rašytoja Tove Jansson. Mokiniai susidomėję klausėsi  ištraukos iš knygos „Troliai Mumiai“ –  ,,Tėtis ir jūra“. Trečiadienį mokiniai „plaukė“ į Švediją, kur  klausėsi vaikų mėgstamos  autorės Astridos Lindgren ištraukos iš knygos „Mes Varnų saloje“. Ketvirtadienį mokiniai ne tik dalyvavo  „Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje“, bet  ir minėjo Tolerancijos dieną. Ta proga vaikai prisiminė ir aptarė Danijos rašytojo H. K. Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Penktadienį mokiniai susitiko su Astridos Lindgren personažu – Pepe Ilgakojine ir kartu su ja „persikėlė“ į „Kirvirsaverio salą“.

Visą savaitė mokiniai smagiai „keliavo“ po Šiaurės šalių literatūrines salas, susipažino su įvairiomis istorijomis, lankstė laivelius, piešė salas, mėgstamus personažus ir džiaugėsi galėdami patys pabūti  įvairiais skaitytų knygų veikėjais.