ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Š.m. lapkričio 13-19 dienomis vyks dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šių metų tema – Šiaurės salos. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai aktyviai ruošiasi šiai savaitei.

2017 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas Šiaurės šalyse. Šis renginys tradiciškai pradedamas garsiniais skaitymais prie žvakių šviesos, tad lapkričio 13 dieną, pirmadienį, dideli ir maži knygos mylėtojai susės klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės, Baltijos bei kitose Europoje šalyse.

Šiemet minimos  Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį  skiria suomių literatūrai. Pirmąją skaitymo dieną mokiniai susipažins su  suomių autoriaus Mauri Kunnas knyga „Lobių sala“. Kitomis dienomis skaitysime A.Lindgren, T.Jansson, H.K.Anderseno kūrinius.