APKLAUSA

Elektroninis dienynas

Archyvas

PROJEKTAS „AUKSINĖS MINUTĖS“

Lapkričio 10 dieną mūsų gimnazijoje buvo pristatytas projektas „Auksinės minutės“. Skaičiuojama, jog apmokyti asmenys gali prisidėti prie daugiau nei 100 gyvybių išgelbėjimo kasmet.

Kokybiškai suteikiamas gaivinimas užtikrina deguonies tiekimą į smegenis ir širdį, o krūtinės paspaudimai ir defibriliacija gali atkurti širdies plakimą. Tai yra gyvybiškai svarbu, nes leidžia palaikyti žmogaus gyvybę kritinėmis minutėmis iki tol, kol atvyks greitoji pagalba. Projekto metu VU ir LSMU studentės savanorės mokė mokinius, kaip teisingai atgaivinti sąmonės netekusį žmogų. Praktiniuose mokymuose dalyvavo 7, 8a ir I klasių mokiniai. Kiekvienas mokinys turėjo po manekeną ant kurio bandė atlikti dirbtinį širdies masažą ir kvėpavimą, susipažino su defibriliatoriaus veikimo instrukcija, mokėsi gaivinti sąmonės netekusį žmogų. Mokiniai labai džiaugėsi tokiais praktiniais užsiėmimais ir tikino, kad atsitikus nelaimei jie jau galės suteikti galimybę žmogui toliau gyventi. Mokymus inicijavo chemijos mokytoja Ina Razmislevičienė ir biologijos mokytoja Agnė Avižienienė.