Birželio 4 – 5 dienomis 7b klasės mokiniai su auklėtoja Kristina Čiapiene keliavo į Estiją. Ten susipažino su sostine Talinu ir antru pagal dydį šalies miestu Tartu.
Pirmąją dieną aplankėme „Hidrolėktuvų uosto“ muziejų Taline – tai unikalios koncepcijos jūrų muziejus, kuriame susipažinome su pasauliu, tyvuliuojančiu po vandeniu ir besidriekiančiu virš jo. Daugelis muziejaus eksponatų interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga. Vienas didžiausių muziejaus eksponatų yra 1935 m. Anglijoje statytas povandeninis laivas „Lembit“, galėjęs per vieną minutę nusileisti į 900 metrų gylį. Turėjome progos pasivaikščioti laivo deniu, pasižvalgyti po jo patalpas, savo akimis išvysti kapitonų kajutes ir kariškių miegamuosius. Vėliau mūsų laukė trumpa ekskursinė programa po Talino senamiestį. Keliaudami siauromis ir vingriomis Talino senamiesčio gatvelėmis, artimiau prisilietėme prie čia slypinčios kultūros: grožėjomės istorine praeitimi garsėjančia Tompėjos pilimi, kurioje šiandien įsikūręs Estijos parlamentas, didinga Domo katedra, miesto Rotuše, užsukome ir į seniausią Talino kavinę „Maiasmokk“, veikiančią nuo 1864 m., kurioje galima ne tik nusipirkti įvairių desertų, bet ir rasti marcipanų muziejų, apie kurį mums įdomiai papasakojo vietinė gidė.
Kitą dieną vykome į Tartu – seniausią miestą Baltijos šalyse. Lankėmės didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre AHHAA, kuriame daugumą eksponatų galima paliesti rankomis ir išbandyti jų veikimą patiems. Išbandėme veidrodžių labirintą, drąsiausi pasivažinėjo dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje, pabuvojome audros debesyje, patyrėme žemės drebėjimą ir išbandėme dar daug kitų veiklų. Po nuostabių potyrių vaikščiojome po Tartu senamiestį: mus džiugino Rotušė, pasviręs Tartu namas, angelų ir velnių tiltai, Tartu perlas – universiteto rūmai, įkurti 1632 m. švedų karaliaus Gustavo II Adolfo, ir kiti įspūdingi senamiesčio vaizdai.
Pavargę, bet kupini įspūdžių ir labai laimingi vėlai vakare grįžome namo.