PAŽINTIS SU ŽYDŲ KULTŪRA IR TRADICIJOMIS

Vasario 27d. 6b klasės mokiniai dalyvavo labai įdomioje edukacinėje išvykoje „Kašruto samprata“ ir susipažino su žydų kultūra bei tradicijomis. Edukatorė Natalja Cheifec supažindino mokinius su gyvenimo pagal Torą, t.y. kašruto (hebr. „kašer“ – tinkamas, teisingas) samprata, apimančia visas gyvenimo sritis – nuo mitybos iki aprangos ir teisingo apeigų vykdymo. Užsiėmimo metu buvo pristatyti košerinės mitybos principai: kas yra košerinis gyvūnas, kaip jo mėsa ruošiama vartojimui ir kodėl joje neturi likti nei lašo kraujo, kodėl negalima valgyti mėsos ir pieno produktų vienu metu, kodėl žydų virtuvėse turi būti dvi kriauklės, o valgant mėsos ir pieno produktus naudojami atskiri indų bei įrankių rinkiniai. Edukacijos metu aplankėme ir žydų maldos namus – Vilniaus choralinę sinagogą. Mokiniai buvo supažindinti su sinagogos pagrindinėmis pastato dalimis ir jų paskirtimis. Sinagogoje turėjome progos net tik pamatyti vienintelę Lietuvoje išlikusią macų (neraugintos duonos paplotėlių) kepimo mašiną, bet ir paragauti pačių macų.

Auklėtoja Kristina Čiapienė