APSILANKYMAS GEDIMINO PILYJE

Vilniaus aukštutinė pilis – gotikinė pilis Vilniuje, kurios liekanos stūkso Gedimino kalno aikštelėje. Papėdėje buvo LDK kunigaikščio Vytauto Didžiojo rezidencija, dabar – atstatyti Valdovų rūmai. Iš pagarbos Vilniaus įkūrėjui LDK kunigaikščiui Gediminui pilis pavadinta jo vardu. Kadangi II klasės mokiniai per literatūras pamokas skaito ir nagrinėja kunigaikščių rašytus laiškus, gegužės 17 dieną kartu su lietuvių kalbos mokytoja Inga Orencaite apsilankė Gedimino pilyje. Mokiniams labai patiko pilyje veikiantis muziejus, kuriame galima susipažinti su XIV – XVII a. Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Taip pat galima užlipti ant pilies bokšto stogo, nuo kurio matosi Vilniaus miesto panorama. Edukacinėje pamokoje mokiniai susipažino su pirmą kartą pristatoma nauja interaktyvia ekspozicija „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus“.