SFERINIS KINAS

Žemės diena mūsų šalyje minima jau nuo 1992 metų. Šios dienos tikslas – ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Žemės dieną Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokiniai minėjo netradiciškai. Net 2 dienas gimnazijos aktų salėje stūksojo didžiulis kupolas, primenantis dangaus skliautą. Biologijos mokytoja Agnė Avižienienė organizavo Sferinio kino edukacijas. Sferinio kino projekcinė sistema skatina vaikus įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik ,,sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama žiūrovams ne tik spalvingais vaizdais, nuostabiais garso efektais, įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360° kampo formatu. Sferinio kino filmai apima platų mokslų spektrą: fizikiniai mokslai, gyvybės mokslai, žemės ir kosmoso mokslai, mokslas ir technologijos ir t.t. Mokiniai žiūrėjo kelis filmus apie kosmosą, globalias problemas, susipažino su biologine įvairove, kuri buvo pateikta naudojant naujausią 3D animacijos technologiją. Geografijos mokytoja Rita Balčiūnienė organizavo viktorinas, kuriose mokiniai sprendė užduotis apie globalias pasaulio problemas.

Parengė Agnė Avižienienė