V.MYKOLAIČIO-PUTINO MUZIEJUJE

„Vincas Mykolaitis-Putinas – intensyvaus dvasinio gyvenimo, aukštos etinės kultūros asmenybė, viena iškiliausių figūrų XX a. lietuvių literatūroje. Šis skaidraus talento, tauraus intelekto menininkas gali būti gretinamas su M. K.Čiurlioniu, nes su ne mažesne menine aiškiaregyste žvelgė į paslaptingas sielos gelmes ir žvaigždėtas tolumas. Jis atsiskleidė kaip didis romantikas ir simbolistas, dvasingumo ieškotojas, kosmiškai beribio pasaulėvaizdžio kūrėjas, būties priešingybių analitikas, o kartu – kaip psichologiškai įžvalgus realistas, tautos istorinio likimo vaizduotojas, nuolat akcentavęs ištikimybę žmogui ir gimtajai žemei“ ( Jonas Lankutis).

Balandžio 9 d. III, IV gimnazijos klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Inga Orencaite lankėsi V.Mykolaičio-Putino muziejuje, dalyvavo netradicinėje pamokoje „Mano mėnesiai“. Mokiniai išklausė pasakojimo ne tik apie poeto, prozininko kūrybą, taip pat susipažino ir su rašytojo šeimos gyvenimo sąlygomis Vilniuje, matė išsaugotus jo buityje naudojamus daiktus bei išgirdo įdomių faktų iš V. Mykolaičio- Putino gyvenimo.