EDUKACINĖ PAMOKA MUZIEJUJE

Kovo 15 dieną 4b klasės mokiniai su mokytoja Rita Bakšiene dalyvavo edukacinėje pamokoje muitinės muziejuje, kuriame kaupiama ir saugoma vertinga dokumentinė bei kitokia medžiaga, susijusi su Lietuvos muitinės istorija.

Muziejuje moksleiviai žiūrėjo filmo ištrauką ir atidžiai klausėsi pasakojimo apie įvykius Medininkų pasienio poste, domėjosi buvusio muitininko Tomo Šerno likimu,  aptarė senas nuotraukas bei grožėjosi iš daugelio šalių  įvairiomis progomis gautais įdomiais suvenyrais ir dovanomis.   Šioje pamokoje ketvirtokai susipažino su Lietuvos muitinės veikla įvairiais  istorijos laikotarpiais, ypač jie domėjosi „šventąja kontrabanda“  – knygnešiais  ir   lietuviška spauda, bet išskirtinį visų vaikų dėmesį patraukė sulaikyti kontrabanda  gabenti daiktai. Ne vienas nustebo, kaip išradingai kontrabandininkai geba slėpti nelegaliai gabenamas prekes, narkotines medžiagas.

Edukacijos pabaigoje moksleivius aplankė muitininkas Artūras su savo  dresiruotu  šunimi, kurio vardas Geras. Muitininkas  ne tik papasakojo apie šunis, kurie „tarnauja“ muitinėje, bet ir parodė, kaip šuo klauso savo šeimininko ir atlieka įvairias komandas.