INTEGRUOTO PROJEKTO PRISTATYMAS

2019-03-14 Vilniaus Trakų Vokės gimnazijoje vyko integruotas rusų (užsienio) kalbos, dailės ir informacinių technologijų projekto pristatymas, skirtas 250-sioms įžymaus rusų pasakėčių rašytojo I. A. Krylovo gimimo metinėms paminėti, kuriame dalyvavo net penkiasdešimt 5–8 klasių mokinių.

Renginio pradžioje mokiniai sužinojo, kad būdamas 14 metų I.A.Krylovas pradėjo rašyti pjeses, 20 metų leisti savo žurnalą, o būdamas 70 metų išmoko graikų ir anglų kalbas.

I.A.Krylovas parašė virš 200 pasakėčių, kuriose smerkiamas nemokšiškumas, meilikavimas, pataikavimas, vaidmainiavimas. Pasakėčių herojai yra gyvūnai, paukščiai, žuvys, vabždžiai, kurių elgesys primena žmonių gyvenimo būdą: darbštumą ir tingumą, gudrumą ir kvailumą, nemokėjimą bendrauti, susikalbėti. Krylovo pasakėčios tarsi veidrodis, atspindintis žmogiškąsias silpnybes, charakterio ydas, konfliktus, skatina mus susimąstyti.

Žiūrovai turėjo galimybę išgirsti puikų 5 klasės mokinės Joanos pasakėčios deklamavimą bei pamatyti 7b klasės mokinio Nojaus kiekvienai pasakėčiai parinktas skaidres. Visus žiūrovus sužavėjo 5–8 klasių mokinių linksmi, originalūs pasakėčių inscenizavimai bei nuostabių ir spalvingų piešinių paroda.

Audringais plojimais žiūrovai įvertino mokinių kūrybą.

Renginys buvo išties puikus, nuotaikingas ir linksmas!

Projektą paruošė mokytojos Tatjana Jančenko, Aušra Venskutonienė, Irina Dobrovolskaitė, padėjo mokytojas Kęstutis Bačkis.