IŠVYKA Į VINCO KRĖVĖS MUZIEJŲ

Vincas Krėvė – reikšmingiausias XX a. pradžios lietuvių rašytojas, literatūros klasikas. Krėvė esmingai praplėtė ir pagilino lietuvių literatūros problematiką filosofiniu žmogaus būties traktavimu, praturtino literatūros stilistinę ir žanrinę raišką, susiejo lietuvių literatūrą su Europos literatūros kontekstais. Krėvės asmenybės reikšmė lietuvių kultūroje apima daugelį sričių. Alberto Zalatoriaus žodžiais tariant, „nerastume mūsų dvidešimtajame amžiuje kitos tokios asmenybės, apie kurią sustoję galėtų įdomiai šnekėtis visokių profesijų žmonės: literatai ir tautosakininkai, istorikai ir politikai, pedagogai ir teatro mylėtojai, profesoriai ir paprasti sodiečiai“.

Kovo 12 dieną III ir IV gimnazijos klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Inga Orencaite lankėsi Vinco Krėvės memorialiniame bute – muziejuje Vilniuje. Muziejaus gidas supažindino mokinius su V. Krėvės asmenybe, vyko apžvalginė ekskursija po muziejų. Taip pat lankytojai turėjo galimybę išgirsti rašytojo kalbos „Žodis Lietuvai“ balso įrašą, kuriame aiški meilė tėvynei ir skatinimas siekti laisvės. V. Krėvės muziejuje taip pat vyksta ir edukaciniai užsiėmimai, tad gimnazistai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Meilė ir politika“ (pagal V. Krėvės dramą „Skirgaila“), kurio metu, pristačius rašytojo dramos „Skirgaila“ parašymo aplinkybes ir siužetą, buvo rodomi Henriko Vancevičiaus režisuoto spektaklio atskirų scenų įrašai. Čia atsiskleidžia Lietuvos kunigaikščio Skirgailos ir jauno kryžiuočių riterio Kelerio didvyriškumas bei tragiškumas atsidūrus pasirinkimo situacijoje tarp meilės, garbės ir politinių interesų. Mokiniai kartu su dramos personažais ieškojo geriausių išeičių iš kebliausių asmeninės ir tautos istorijos situacijų.