UŽGAVĖNĖS

Kovo 5 dieną Trakų Vokės gimnazijos stadione vyko Užgavėnių šventė. Šventę pradėjo trys ikimokyklinukų grupės „Voveriukai“, „Bitutės“ ir „Drugeliai“. Mažieji persirengėliai – ožiukai, garniai ir meškutės linksmai šoko, dainavo, garsiai trypė žadindami pavasarį, vydami lauk žiemą: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“.

Vėliau šventės šurmulį pratęsė aštuonių pradinių klasių mokiniai, pasipuošę  įvairiomis kaukėmis, linksmais nuotaikingais atributais, barškalais. Šokome, dainavome, kovojome su žiema. Lašininio ir Kanapinio kova baigėsi Kanapinio pergale. Kadangi nuo Užgavėnių iki Velykų pagal tradicijas nebevalgoma mėsa, teko Lašininį išvaryti. Žiemos dvasia Morė (kitur Magdė, Kotrė, Čiučela) buvo sudeginta, taip atsikratėme visko, kas per žiemą susikaupė blogo.

Šventę organizavo ir vedė šokių mokytoja Jūratė Tomkuvienė, muzikos mokytoja Rita Radzevičienė, pradinių klasių mokytoja Rasa Kasperavičiūtė, priešmokyklinių grupių auklėtojos Irma Babachinienė, Onutė Mazgelienė, Liucija Sakovic, Agnė Rudaminienė, Ina Markevičienė.