IŠKALBOS IR DEBATŲ KONKURSAS ANGLŲ KALBA

Vasario 27 d. mūsų mokykloje įvyko tarprajoninis – tarpmokyklinis iškalbos ir debatų konkursas anglų kalba „Let‘s debate, 2019“. Savo šauniausius septintų – aštuntų klasių mokinius į renginį delegavo 5 mokyklos.

Šių metų renginio tema buvo išties plati – „Pasaulis, kaip jį pažįstame“ (angl. „The world as we know it“), taigi jaunimas sakė kalbas, kurių spektras  buvo platus: nuo aplinkosaugos, žmogiškų jausmų iki žmonijos ateities perspektyvų. Renginio esmė  – ugdyti moksleivių anglų kalbos, oratoriaus meno ir debatų įgūdžius. Konkurso metu atsiskleidė ne tik dalyvių išprusimas, gebėjimas charizmatiškai kalbėti, apginti savo požiūrį, tačiau ir gebėjimas įsiklausyti į pašnekovus bei demokratinės diskusijos metu plačiau aptarti pasirinktą temą.

Konkurso žiuri pirmininkė buvo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Vilniuje atstovė, kuri su dviem kitomis žiuri narėmis vertino dalyvius pagal tris pagrindinius kriterijus: įdomų aktualios nūdienos temos pateikimą puikia anglų kalba, gebėjimą reaguoti į kritiką ar palaikymą ir diskutuoti bei patiems reikšti nuomonę kitų kalbėtojų pristatomomis temoms.

„Let‘s debate“ renginio formatas leidžia atsiskleisti gana įvairiapusiams mokinių talentams, suteikia jiems sceną, skatina toliau tobulėti, lyginant save su kitais.

Visiems renginio dalyviams, jo organizatoriams ir stebėtojams paliko įspūdį jaunų kalbėtojų įžvalgos, daugelio unikali pasirinktos temos pateikimo maniera, aktuali tema, nuoširdumas ir drąsa.

Smagu žinoti, kad ir ši auganti karta turi ir turės savo eruditų, mąstytojų, uždegančių kalbų meistrų, visuomeniškų asmenybių ir tikrų anglų kalbos žvaigždžių.

Taigi, šiuolaikinė mokykla vykdo savo vieną svarbiausių funkcijų – leidžia suklestėti ir sužibėti vaikų protams ir rengia juos ateities darbams.

Konkurso rėmėjai: Vilniaus Trakų Vokės gimnazija, JAV ambasada Vilniuje ir UAB „Svarita“.

Straipsnio autorė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė