IŠVYKA Į KLAIPĖDĄ

2018 m. gruodžio 20-21 dienomis, 8-12 klasių mokiniai su geografijos mokytoja Rita Balčiūniene, biologijos mokytoja Agne Avižieniene ir technologijų mokytoja Renata Kazlauskiene vyko į pažintinę – edukacinę kelionę į Klaipėdą.

Išvykos metu mokiniai aplankė D. Poškos baublius, susipažino ir sužinojo, kad Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę. Klaipėdoje mokiniai lankėsi laikrodžių muziejuje, kuris įkurtas 1984 m. Pagal savo specifiką tai vienas iš retesnių muziejų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su senoviniais kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalais, modeliais ir kopijomis-rekonstrukcijomis, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalais. Klaipėdos senamiestyje ekskursijos dalyviai žaidė orientacinį žaidimą ,,Mažieji Klaipėdos stebuklai“, tokiu būdu susipažino su jau daugelį metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu tapusia skulptūra ,,Katinas džentelmeno veidu", atrado ,,paslaptingąjį peliuką", sužinojo, ką užsiropštęs ant sienos veikia Slibinas ir ant kurio namo stogo yra įsikūręs kaminkrėtys, taip pat sužinojo ir apie kitus senamiesčio traukos objektus. Delfinariume mokiniai stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymus. Lankėsi po rekonstrukcijos iš esmės atsinaujinusiame Jūrų muziejuje, kur didelį įspūdį paliko skaidrus povandeninis 25 m ilgio akrilo tunelis. Jame galima matyti ne tik plaukiojančius gyvuosius reliktus – dviejų metrų dydžio eršketus, bet ir atkurtą romantizuotą jūros dugno vaizdą su nuskendusiu laivu. Mokiniai susidomėjo itin aktualia erdve, kurios anksčiau nebuvo – Baltijos jūros buveines pristatančia ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, susipažino su artimiausios mums jūros formavimosi istorija, čia žiemojančiais paukščiais, biologine įvairove, kurią lemia skirtingos buveinės.