„AIDS: GERIAU ŽINOTI 2018“

Gruodžio 1-oji– pasaulinė AIDS diena. Ji minima nuo 1988 metų, ir  šiemet  ji minima jau 30-tą kartą. Šios dienos tikslas – skatinti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV, AIDS ligą ir ligonius, siekti, kad mažėtų naujų ŽIV užsikrėtusių žmonių ir mažėtų mirčių nuo AIDS skaičius, mažėtų diskriminacija.

2017 metais pasaulyje užsikrėtę ŽIV yra  36,9 mln. žmonių, ir jau arti 1 mln.  mirę nuo AIDS.

Per trisdešimt ŽIV infekcijos registravimo metų Lietuvoje iš viso iki š. m. lapkričio 1 d. užregistruoti 3147 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš kurių dauguma (2502) – vyrai ir 645 moterys.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuvoje 94 proc. visų galimai užsikrėtusiųjų ŽIV asmenų žino, kad yra užsikrėtę ŽIV. Tačiau apie 300 žmonių Lietuvoje gali nežinoti, kad yra užsikrėtę ŽIV.

Mūsų gimnazijos mokiniai kasmet dalyvauja protmūšyje ,,AIDS: geriau žinoti‘‘, kurį inicijuoja ULAC (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras). Protmūšį organizavo ir vedė chemijos mokytoja Ina Razmislevičienė ir biologijos mokytoja  Agnė Avižienienė. Daugiau sužinoti apie AIDS susirinko apie 40 8-9 klasių mokinių. Protmūšio metu mokiniai gilino žinias apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.

Parengė biologijos mokytoja Agnė Avižienienė