BAIGĖSI ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

Baigėsi Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios metu Vilniaus Trakų Vokės priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai  ir pradinių klasių mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūros herojais.

Skaitiniai prie žvakių šviesos vyko klasėse bei gimnazijos bibliotekoje. Mokytojos klasėse rodė skaidres apie Švediją, Suomiją, Daniją, Norvegiją, skaitė ištraukas iš E. Vahlund ir A. Vahlund knygos „Superherojų vadovas“, Parvelo Timo „Elė Laplandijoje“, Widmark Martin ,,Viešbučio paslaptis“, Astridos Lindgren „Pepę aplanko vagys“, Jakob Martin Strid „Nepaprasta milžiniškos kriaušės istorija“ bei pasirinktinai  H.K. Anderseno pasakas. Mokiniai vaidino, organizavo piešinių parodą, rengėsi  literatūriniais herojais.

Šiame projekte labai daug padėjo dailės mokytoja Aušra Venskutonienė bei gimnazijos bibliotekininkės Stanislava Sroda ir Ona Andrijauskienė, kurios surengė Šiaurės šalių literatūros knygų parodą, paruošė stendą, perteikė informaciją apie knygų autorius, skaitė moksleiviams įvairias ištraukas iš kūrinių.

Šiaurės literatūros savaitės metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Šiaurės šalimis, jų literatūra, autoriais bei dailininkais.