APKLAUSA

Elektroninis dienynas

Archyvas

KITOKIA ANGLŲ KALBOS PAMOKA – EDUKACIJA JAV AMBASADOJE

Dažnai diskutuojama, kaip padaryti ugdymą įdomesnį, praplėsti mokymosi teritoriją bei mokytis kitokioje nei mokyklos aplinkoje, pasitelkiant kitokią  nei įprastos pamokos formą. Mokytis galima keliaujant, lankantis muziejuose, parodose, bendraujant su kitų šalių žmonėmis.

Spalio 19 d. būriui mokyklos septintokų pasitaikė kaip tik tokia proga – tobulinti anglų kalbą ne kasdienėje aplinkoje. Mūsų moksleiviai lankėsi edukacijoje JAV ambasadoje Vilniuje. Renginio tema – Jungtinių Amerikos Valstijų  nacionaliniai parkai. JAV diplomatė Heather Steil, pasakojusi apie nacionalinius parkus, pati yra aplankiusi daugybę parkų savo šalyje. Dėl šios priežasties jos pristatymas buvo labai įdomus, įtraukiantis. Mokiniai buvo skatinami klausti, domėtis ir sužinoti daugiau ne tik apie Amerikos nacionalius parkus, bet ir plačiau – apie Amerikos visuomenę, kultūrą, politinį gyvenimą.

Žinoma, kad apsilankymas užsienio šalies ambasadoje prilygsta įžengimui į tos šalies teritoriją. Mokiniams tokia patirtis buvo nauja. Nuo pat saugumo patikrinimo (panašaus į patikrinimą oro uostuose) iki ambasados infomacijos centro, bibliotekos aplankymo ir dalyvavimo šiame mokymosi renginyje mūsų delegacijai buvo mažutis prislietimas prie JAV kultūros. Ne mažiau svarbus renginio aspektas – galimybė klausyti paskaitos bei dalyvauti diskusijoje anglų kalba su žmonėmis, kuriems ši kalba yra gimtoji.

Informaciją parengė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė

Nuotraukos – JAV ambasados