KITOKIA ANGLŲ KALBOS PAMOKA – EDUKACIJA JAV AMBASADOJE

Dažnai diskutuojama, kaip padaryti ugdymą įdomesnį, praplėsti mokymosi teritoriją bei mokytis kitokioje nei mokyklos aplinkoje, pasitelkiant kitokią  nei įprastospamokos formą. Mokytis galima keliaujant, lankantis muziejuose, parodose, bendraujant su kitų šalių žmonėmis.

Spalio 19 d. būriui mokyklos septintokų, o lapkričio 16 d. būriui šeštokų pasitaikė kaip tik tokia proga – tobulinti anglų kalbą ne kasdienėje aplinkoje. Mūsų moksleiviai lankėsi edukacijose JAV ambasadoje Vilniuje. Renginių temos – Jungtinių Amerikos Valstijų  nacionaliniai parkai bei Padėkos Dienos tradicijos JAV. JAV diplomatė Heather Steil, pasakojusi apie nacionalinius parkus, pati yra aplankiusi daugybę parkų savo šalyje. Dėl šios priežasties jos pristatymas buvo labai įdomus, įtraukiantis. Mokiniai buvo skatinami klausti, domėtis ir sužinoti daugiau ne tik apie Amerikos nacionalius parkus, bet ir plačiau – apie Amerikos visuomenę, kultūrą, politinį gyvenimą. Padėkos Dienos tema su mokiniais bendravo JAV ambasados kultūros
etašė Meghan Luckett. P.Luckett turi lietuviškų šaknų. Jos proseneliai kadaise emigravo į Valstijas, ten įleido šaknis. Padėkos Dienos (angl. Thanksgiving day) temos pristatymas buvo žaismingas, su viktorinos elemementais, prizais ir siurprizais. Mūsų mokyklos mokiniai iš abiejų diplomačių sulaukė pagyrimų už aktyvų dalyvavimą ir žingeidumą. Žinoma, kad apsilankymas užsienio šalies ambasadoje prilygsta įžengimui į tos šalies teritoriją. Mokiniams tokia patirtis buvo nauja. Nuo pat saugumo patikrinimo (panašaus į patikrinimą oro uostuose) iki ambasados infomacijos centro, bibliotekos aplankymo ir dalyvavimo šiame mokymosi renginyje mūsų delegacijai buvo mažutis prislietimas prie JAV kultūros. Ne mažiau svarbus renginio aspektas – galimybė klausyti paskaitos bei dalyvauti diskusijoje anglų kalba su žmonėmis, kuriems ši kalba yra gimtoji.

Informaciją parengė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė
Nuotraukos – JAV ambasados