„ORGANINIŲ IR NEORGANINIŲ JUNGINIŲ IŠSKYRIMAS IR GRYNINIMAS“

2018 m. spalio 25 d. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos III ir IV kl moksleiviai su chemijos mokytoja I.Razmislevičiene lankėsi Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje ir  atliko praktikumą „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“.

Vadovaujami dėstytojos I. Čerčikienės ir laborantės E. Penkaitytės, sublimavo jodą, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, iš sausų arbatžolių sublimavimo būdu išskyrė kofeiną, gautus kofeino kristalus stebėjo pro mikroskopą. Iš morkų sulčių išekstrahavo karotiną ir tirpius aliejuje vitaminus A, D. Etanoliu iš dilgėlių lapų išekstrahavo chlorofilą. Adsorbcine aliuminio oksido kolonėle išskyrė spalvotas jonų zonas; vario tetraamoniako sulfato tirpalu tikrino silikagelio adsorbcines savybes. Kiekviena moksleivių grupė aptarė ir pristatė bandymų rezultatus.    
Mokslo taikomosios veiklos laboratorijos vedėja N. Ružienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, aptarė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, supažindino su praktikų ir karjeros galimybėmis. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *