PROJEKTAS „SUŽINOK, PATIRK, IŠBANDYK“

Kasmet mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja Všį Trakų švietimo centro organizuojamuose projektuose. Šiemet šio centro organizuotame projekte „Sužinok, patirk, išbandyk“, kurį finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo vaikų švietimo centras dalyvauja mokinių grupės iš Trakų rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų, Trakų suaugusiųjų mokymo centro, Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklos bei mūsų gimnazijos mokiniai.

Spalio 22 dieną 7 klasių mokinai kartu su biologijos mokytoja Agne Avižieniene vyko į Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos laboratoriją, kurioje atliko kelias praktines užduotis. Mokiniai ištyrė maisto produktuose esančias organines medžiagas (riebalus, baltymus, krakmolą ir gliukozę) cheminiais ir organoleptiniais metodais (tai medžiagų savybių tyrimas pasitelkiant jutimo organus). Ruošdamiesi šioms praktinėms užduotims, mokiniai turėjo patys atlikti du tyrimus ir juos pristatyti. 7b klasės mokinys Rapolas Kaziūnas pristatė savo tiriamąjį darbą „Difuzijos priklausomybė nuo ląstelės dydžio’’ ir  7a kl. mokinės Liepa Rudokaitė ir Smiltė Gibavičiūtė pristatė tiriamąjį darbą „Osmosas’’.

Mokiniai buvo sužavėti laboratorine įranga, pasijuto tikrais mokslininkais, ir jaučiasi  dėkingi už galimybę lavinti praktinius įgūdžius.

Parengė biologijos mokytoja Agnė Avižienienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *