APKLAUSA

Elektroninis dienynas

Archyvas

EUROPOS KALBŲ DIENA – VYDŪNO 150-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

Šiais mokslo metais Trakų Vokės gimnazijoje Europos kalbų diena buvo skiriama Lietuvos mąstytojo ir rašytojo VYDŪNO 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Rugsėjo 26 d. vyko užsienio kalbų, dailės, lietuvių kalbos, pradinių klasių mokytojų integruotas projektas. Vydūno filosofiniai humanizmo pagrindai išlieka aktualiais ir mūsų laikais. Jo apmąstymo centre – žmogaus būties raiška pasaulyje. Dar 1920 metais jis rašė: „Pirmas ir vyriausias žmonių santykių pagrindas turėtų būti atskiro žmogaus žmoniškumo laipsnis.“ Todėl  8, IVG, 7a, 7b  klasių  mokiniai : Dovilė, Dominykas, Austėja, Aistė ( 8 kl.), Milda, Inesa, Margarita, Deividas (IV kl.)Simona, Natalija (7a kl.), Gabija ( 7b kl.) vertė iš lietuvių kalbos į rusų bei anglų kalbas ir iš rusų kalbos į lietuvių kalbą Vydūno darbus ir informaciją apie mąstytoją. Kiti mokiniai – Margarita(8 kl.), Liepa, Smiltė, Vaiva (7a kl.), Brigita, Sandra, Julius, Rimas (7b kl.) parodai paruošė nuostabias iliustracijas „Visata ir žmogus“. Dėkojame tėveliams, dailės mokytojai, lietuvių kalbos mokytojams, kad neliko abejingi ir padėjo mokiniams jų kūryboje. Be to, tą dieną sporto salėje pradinių klasių mokiniams užsienio kalbomis buvo vedama muzikinė mankšta.

Taigi, projekto metu mokiniai ne tik nemažai sužinojo apie Vydūną ir jo kūrybą, bet ir pradžiugino gimnazijos bendruomenę nuostabia piešiniu paroda.

Užsienio kalbos mokytojos