„EISMO GYVATĖLĖ“

Jau ketvirtus metus Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos pradinukai žaidžia žaidimą „Eismo gyvatėlė“.

Šis žaidimas – tai kampanija,  kuri siekia  skatinti vaikus, tėvus ir mokytojus keliauti į mokyklą ir iš jos pėsčiomis, dviračiais, viešuoju transportu arba vienu automobiliu atvežti keletą vaikų.  Keliaudami pėsčiomis ar dviračiais, vaikai geriau susipažįsta su aplinka ir lavina saugaus keliavimo įgūdžius, taip pat gerina savo gebėjimus numatyti kitų eismo dalyvių elgesį. Keliavimas pėsčiomis ar važiavimas dviračiais taip pat prisideda prie vaikams būtinos kasdieninės fizinės veiklos, be to, mažina transporto spūstis ir parkavimo vietų trūkumą prie mokyklų.

Dvi savaites  kiekvieną dieną mokiniai žymėjo darnų atvykimą į mokyklą specialiais lipdukais, kuriais buvo papuošta ,,Eismo gyvatėlė”.

Pačius mažiausius, pirmokus ir antrokus, aplankė Vilniaus miesto 2-ojo  policijos komisariato pirmojo veiklos skyriaus vyr.tyrėjas, bendruomenės pareigūnas Karolis Rinkevičius, kuris vedė vaikams pamoką apie saugų eismą, supažindino su kelio ženklais ir pėsčiųjų taisyklėmis.

Pasibaigus žaidimui, vyko bendras pradinių klasių mokinių ir mokytojų renginys, skirtas aptarti šią veiklą. Vaikai smagiai atliko ,,Piratų mankštą” ir energingi bei linksmai nusiteikę išsiskirstė į klases.