„ŠIMTMEČIO PROGRAMAVIMO VALANDA“

Rugsėjo 26 d. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos 3a ir 3b klasių mokiniai buvo pakviesti į integruotą virtualią Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoką „Šimtmečio programavimo valanda“, kurioje sprendė mūsų šalies modernios istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų.

„Šimtmečio programavimo valanda“ – tai pasaulinės iniciatyvos „Hour of Code” dalis. Kartą per metus „Hour of Code” vienai valandai suvienija suvirš 100 milijonų pasaulio vaikų. Tokiu būdu siekiama žadinti vaikų technologinį smalsumą, kūrybiškumą bei gerinti raštingumą. Vaikai pasineria į nuotaikingą valandos pažintį su programavimu ir kūrybinėmis technologijomis.

Mokiniai, atlikdami programavimo užduotis, turėjo baseine aplenkti Rūtą Meilutytę, padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą, pakartoti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą ir atlikti dar daugiau įdomių užduočių, susijusių su mūsų šalies istorija. Už teisingai išspręstas užduotis mokiniai buvo apdovanoti lipdukais su Lietuvos herojais.

Ačiū renginio iniciatorei kūrybinių technologijų akademijai „bit&Byte” už šaunią pamoką ir įdomias užduotis.