GIMNAZIJOJE STARTUOJA PROJEKTAS „MOKYMASIS BŪTI“ (ANGL. ,,LEARNING TO BE“)

Vilniaus Trakų Vokės gimnazija bendradarbiaudama su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru dalyvauja tarptautiniame švietimo eksperimentiniame projekte „Mokymasis būti” (angl. „Learning to Be“). „Mokymasis būti: socialinių, emocinių ir sveikos gyvensenos įgūdžių vertinimo praktikos bei metodikų plėtojimas švietimo sistemose“ yra eksperimentinis projektas, suvienijęs švietimo institucijas, mokytojus ir mokslininkus septyniose Europos šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Suomijoje.

Projekto trukmė – 2017–2020 m. Šiuo laikotarpiu projekto komanda sieks sukurti ir mokyklose išbandyti metodinių įrankių rinkinį, skirtą padėti įvertinti mokinių socialinius ir emocinius bei sveikos gyvensenos įgūdžius. Komandos nariai taip pat sieks ištirti, kaip pagerinti šių gebėjimų ugdymą mokyklose ir visoje švietimo sistemoje. Lietuvoje šiame projekte dalyvauja iš viso 20 mokyklų, 500 mokytojų ir 1000 mokinių. Projektas įgyvendinamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus+. Daugiau apie projektą: www.learningtobe.net .

Projekto metu šiais mokslo metais gimnazijoje vykdomos mokinių, mokinių tėvų ir mokytojų apklausos, kurių tikslas – įvertinti projekto veiklų poveikį mokytojų ir mokinių kompetencijų ugdymui, bendruomenės santykiams ir savijautai gimnazijoje. Tyrimo metu nebus vertinami asmeniniai dalyvių gebėjimai ar savybės, o apklausoje dalyvavusiųjų pateikti rezultatai neturės jokios įtakos jų tolesniam mokymuisi. Tyrime nagrinėjamos temos: įsitraukimas į mokyklos veiklas ir motyvacija mokytis; fizinė ir psichologinė savijauta; patyčios; žalingų medžiagų vartojimas; pasitikėjimas savimi; socialiniai ir emociniai gebėjimai (pvz. gebėjimas bendrauti, spręsti konfliktus, įveikti sunkumus); demografiniai klausimai.