PAŽINTINĖ – EDUKACINĖ PROGRAMA

Gegužės 18 d. 2a kl. ir 2 b kl. mokiniai su mokytojomis Aiste Vaikšnoriene ir Rasa Kasperavičiūte dalyvavo pažintinėje – edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo”, kuri vyko Varėnos raj.

Laimos ir Kosto Mačionių sodyboje mokinių laukė įdomi kelionė po grikių karalystę. Šeimininkė mokinius pasitiko prie nuostabaus beždžionių tilto per Merkio upę, kuris vadinamas „Melagių tiltu“.  Grikių karalystėje vaikai pamatė, kaip atrodo augantys grikiai, išbandė senovinius įrankius ir darbus – kūlė, sijojo, malė grikius, iš kurių šeimininkė iškepė gardžių blynelių. Vėliau visi buvo pavaišinti grikių miltų pyragu ir žolelių arbata.

Vaikai žaidė ir šoko dzūkiškus ratelius, dainavo daineles bei turėjo puikią galimybę praleisti laiką lauke, mokėsi leisti didelius muilo burbulus.

Pamokėlės pabaigoje visi programos dalyviai buvo pavaišinti rūgštynių sriuba, kuriai patys ir pririnko žolelių.