ATVIRA PAMOKA „ORO PAŠTAS“

Nuo 2014 m. Goethe‘s institutas Lietuvoje daugiau nei 50 šalies mokyklų sėkmingai vykdo integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo projektą „CLILiG@Litauen. Vokiečių kalba Tavo mokykloje“. Projektas jau tapo neatsiejama Lietuvos švietimo sistemos dalimi ir ne tik noriai vykdomas mokyklose, bet ir remiamas švietimo institucijų.

Šiais mokslo metais į projektinę veiklą įsitraukė Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Vokiečių kalbos mokytoja Irina Uždavinienė ir 3b klasės mokytoja Rita Bakšienė veda integruotus pasaulio pažinimo ir vokiečių kalbos neformalaus ugdymo užsiėmimus. Mokytojos organizuoja veiklas taip, kad mokiniams būtų įdomu. Vokiečių kalbos trečiokai išmoksta žaisdami, eksperimentuodami, atlikdami įvairias praktines užduotis.

Balandžio 25 d. vyko atviras pasaulio pažinimo ir vokiečių kalbos užsiėmimas „Oro paštas“. Trečiokai, susėdę ant pagalvių, linksmai pasakojo vokiškai apie savo namus, kalbėjosi „parduotuvėje“, atliko įvairias užduotis grupėse. O po trumpo filmuko apie paštą peržiūros išbandė eksperimentą su balionu – oro paštu siuntė dovanas draugams. Mokiniams užsiėmimas labai patiko, nes  ne tik išmoko naujų žodžių, bet ir turėjo galimybę savarankiškai eksperimentuoti.