KNYGNEŠIO DIENA

Kovo 16 dieną yra minima Knygnešio diena, šią dieną pagerbiami žmonės spaudos draudimo metais (1864-1904 m.), rizikuodami savo gyvybe, nelegaliai platinę knygas. Šiai datai paminėti kovo 15 dieną 7 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Albina Korablikoviene vedė pamoką 3b klasėje.

Septintokai pasakojo trečiokams apie Lietuvos knygnešius, demonstravo skaidres, rodė inscenizaciją, kaip knygnešiai gabeno knygas, o žandarai juos persekiojo, kaip senovėje mamos ir ,,daraktoriai“ mokė vaikus iš slaptų knygų skaityti, kaip tekdavo slėpti uždraustas knygas. Trečiokai atidžiai klausėsi pasakojimų, nes vėliau turėjo atlikti vyresnių mokinių sugalvotas užduotis, išspręsti kryžiažodžius. Ši pamoka trečiokams labai patiko, nes ne tik sužinojo apie knygnešius, bet ir turėjo galimybę įtvirtinti savo žinias atlikdami užduotis grupėmis.